You are currently viewing O tablicach pamiątkowych

Tablica pamiątkowa jest dziełem rzeźbiarskim bądź rzeźbiarsko-architektonicznym.

Tablice pamiątkowe wykonywane są z różnych materiałów, takich jak: metal, szkło bądź kamień, mogą być również wykonane z innych materiałów trwałych, które są zwykle odporne na działanie czynników pogodowych.

Przeznaczenie tablic również można podzielić na kilka rodzajów. Niektóre z nich służą do informowania, np.: o nowych inwestycjach. Obok tablic informacyjnych znajdują się tablice okolicznościowe, które stanowią doskonały sposób na upamiętnienie osoby, ważnego wydarzenia bądź zdarzenia historycznego, ważnego z perspektywy firmy.

Kolejnym ważnym rodzajem tablic są Unijne tablice pamiątkowe, które wymagane są przy projektach budowlanych oraz projektach remontowych. Tablice te, z reguły opłacane są z pieniędzy Unii Europejskiej. Wymagania dotyczące promowania oraz informowania opinii publicznej a także odbiorców projektów, które narzuca Unia Europejska są bardzo rygorystyczne. Nasze tablice cechują się wysoką jakością realizacji oraz dbałością o szczegóły. Mamy odpowiednie kwalifikacje do ich tworzenia, które są zgodne z zasadami promocji oraz oznakowania projektów, co powoduje, że każda unijna tablica pamiątkowa spełnia wszystkie odpowiednie normy.

W Pracowni Artforma powstają tablice grawerowane w mosiądzu, miedzi lub stali kwasoodpornej czyli odlewu z metali takich jak brąz czy mosiądz.

Koszt realizacji projektu zależny jest od kilku czynników, mianowicie:

formatu oraz rodzaju materiału, z którego dana tablica będzie wykonana,
ilości tekstu, który będzie na niej zawarty,
wielkości a także skomplikowania elementu rzeźbiarskiego.
Każde zlecenie realizowane jest w kilku następujących po sobie etapach. Zasadniczym etapem jest przygotowanie planu w formie wizualizacji. Odpowiednio przygotowany projekt prezentowany jest klientowi. W tym momencie następuje również nanoszenie uwaga oraz sugestii klienta. W końcowym etapie, projekt przyszłej tablicy pamiątkowej, który został wcześniej zaakceptowany przenoszony jest na formę, z której zostanie wykonana tablica.

Wykonywane przez nas prace są jedyne w swoim rodzaju oraz dokładamy wszelkich starań aby były wykonane w najwyższej jakości.