You are currently viewing Rzeźba z brązu

Z brązu korzystano już ok. 3000 lat p.n.e. i tworzono z niego narzędzia używane w rolnictwie. W Europie w średniowieczu tworzono z niego głównie broń oraz wspomniane narzędzia, ale też dekoracje i rzeźby. Rzeźby z brązu tworzono techniką odlewu na wosk tracony, z której korzysta się do dziś, także w naszej firmie – Artforma Metaloplastyka Artystyczna.

Brąz charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Jest idealny do tworzenia różnego rodzaju rzeźb, ponieważ daje możliwość odwzorowania nawet najdrobniejszych detali w rzeźbie. Dlatego jest powszechnie stosowany w tym rodzaju sztuki. Na początku XX w. brąz został ponownie doceniony, kiedy to zaczął być powszechnie stosowany do tworzenia odlewów i rzeźb.

Rzeźby, ze względu na ich przeznaczenie, dzieli się na portretowe, pomnikowe, ogrodowe, wotywne, kultowe i plenerowe.  Natomiast ze względu na tematykę rzeźb, dzieli się je na abstrakcyjną, przedstawiającą oraz na instalację.

Rzeźby w naszej firmie wykonujemy ręcznie. nadają one charakter otoczeniu, przyciągają uwagę i zachwycają. Tworzymy rzeźby z brązu z najwyższą precyzją i odwzorowaniem wszystkich szczegółów. Poruszamy różne tematyki i tworzymy rzeźby o różnym przeznaczeniu. Najważniejsze jest dla nas zadowolenie klienta oraz dopasowanie projektu do jego wyobrażenia.

Piękne rzeźby z brązu podkreślają styl wnętrza, ogrodu lub budynku. Na przestrzeni lat formy oraz konwencje, w jakich tworzono rzeźby, odzwierciedlają ducha epoki, typowe jej cechy oraz inspiracje. Oprócz tego są symbolem elegancji i nadają charakter otoczeniu, w jakim się znajdują. 

Realizujemy rzeźby z brązu dla osób prywatnych, jak i publicznych. Nasze rzeźby mogą być tworzone zgodnie ze stylem nowoczesnym, a także mogą nawiązywać do minionych epok i wydarzeń. Konsultując się z klientem uzgadniamy wszystkie potrzebne szczegóły.

Rzeźby z brązu mają za zadanie upamiętniać ważne momenty, osoby lub wydarzenia. Do każdego projektu podchodzimy kreatywnie i indywidualnie, chcemy w pełni sprostać wymaganiom naszych klientów. 

Zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii rzeźb z metalu.