Pracownia Artforma

Pracownia Artforma – to miejsce, gdzie kreacja artystyczna utrwalana jest w metalu.
Pracujemy tradycyjnymi technikami, ręcznie rzeźbiąc i odlewając wykonywane prace. Później następuje obróbka odlewów i dopieszczanie każdego szczegółu poprzez frezowanie, wygładzanie, cyzelowanie, patynowanie i zabezpieczenie powierzchni przed wpływem czynników atmosferycznych.
Technika ręcznego wykonania gwarantuje indywidualny wygląd każdego dzieła.
Korzystamy również z nowoczesnych technologii cięcia laserowego i grawerowania, które po ręcznej dalszej obróbce zyskuje nową, ciekawą jakość. Polerowanie, szlifowanie stali pozwala uwydatnić istotne elementy kompozycji tablic czy rzeźb.

Naszym pracom staramy się zawsze nadać oryginalny wyraz i estetyczny, wysmakowany wygląd. Istotnym elementem wykonania jest trwałość naszych prac, na to kładziemy szczególny nacisk. Nie stosujemy tanich, nietrwałych materiałów, które mogłyby zaszkodzić jakości prac. Dzięki połączeniu tych cech możemy cieszyć, się dobrą opinią klientów, bogatym i różnorodnym wieloletnim dorobkiem potwierdzonym bogatą galerią zdjęć.

W Pracowni Artforma powstają tablice pamiątkowe, unijne realizowane metodą grawerowania w mosiądzu, miedzi czy stali kwasoodpornej; odlewu z metali takich jak brąz, mosiądz, aluminium. Jesteśmy w stanie wykonać duże, nietypowe formaty tablic odlewanych i grawerowanych. Na indywidualne zamówienia projektujemy i wykonujemy statuetki. Tutaj tworzymy również rzeźby, płaskorzeźby i popiersia w różnych technikach artystycznych.

Stworzyliśmy kilka rzeźb na ławkach – tak popularnych w ostatnim czasie, które wzbogacają przestrzeń miejską i parkową, będące uczestnikami zdjęć wykonywanych przez przechodniów i turystów. Popiersia są swoistą pamiątką, niejednokrotnie bardziej trwałą niż fotografia. Upamiętniają patronów szkół, placów, ulic, pozwalają pamiętać o ważnych dla Polski wydarzeniach historycznych.

Nasze prace są już w całej Polsce, a nawet za granicą. Oferujemy dostawę prac poprzez usługi kurierskie, a także osobisty montaż we wskazanym miejscu. Służymy także doradztwem w kwestii montażu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii i współpracy