Pracownia metaloplastyczna

Pracownia metaloplastyczna Artforma to miejsce, gdzie kreacja artystyczna utrwalana jest w metalu.

Pracownia metaloplastyczna
- jak pracujemy?

W Artformie pracujemy tradycyjnymi technikami, ręcznie rzeźbiąc i odlewając wykonywane prace. Później następuje obróbka odlewów i dopieszczanie każdego szczegółu poprzez frezowanie, wygładzanie, cyzelowanie, patynowanie i zabezpieczenie powierzchni przed wpływem czynników atmosferycznych.

Technika ręcznego wykonania gwarantuje indywidualny wygląd każdego dzieła. Korzystamy również z nowoczesnych technologii cięcia laserowego i grawerowania, które po ręcznej dalszej obróbce zyskuje nową, ciekawą jakość. Polerowanie, szlifowanie stali pozwala uwydatnić istotne elementy kompozycji tablic czy rzeźb.

Czym wyróżnia się pracownia metaloplastyczna Artforma?

Naszym pracom staramy się zawsze nadać oryginalny wyraz i estetyczny, wysmakowany wygląd. Istotnym elementem wykonania jest trwałość naszych prac, na to kładziemy szczególny nacisk. Nie stosujemy tanich, nietrwałych materiałów, które mogłyby zaszkodzić jakości prac. Dzięki połączeniu tych cech możemy cieszyć, się dobrą opinią klientów, bogatym i różnorodnym wieloletnim dorobkiem potwierdzonym bogatą galerią zdjęć.

Dlaczego warto z nami współpracować?

Tradycyjne techniki i ręczne wykonanie

Przyjmujemy zlecenia z Polski i nie tylko

Pasja oraz wieloletnie doświadczenie

Pracownia metaloplastyczna
- nasza oferta

W Pracowni metaloplastyki artystycznej Artforma powstają tablice pamiątkowe i unijne realizowane metodą grawerowania w mosiądzu, miedzi czy stali kwasoodpornej; odlewu z metali takich jak brąz, mosiądz, aluminium. Jesteśmy w stanie wykonać duże, nietypowe formaty tablic odlewanych i grawerowanych. Na indywidualne zamówienia projektujemy i wykonujemy statuetki. Tutaj tworzymy również rzeźby, płaskorzeźby i popiersia w różnych technikach artystycznych.

Stworzyliśmy kilka rzeźb na ławkach – tak popularnych w ostatnim czasie, które wzbogacają przestrzeń miejską i parkową, będące uczestnikami zdjęć wykonywanych przez przechodniów i turystów. Popiersia są swoistą pamiątką, niejednokrotnie bardziej trwałą niż fotografia. Upamiętniają patronów szkół, placów, ulic, pozwalają pamiętać o ważnych dla Polski wydarzeniach historycznych.

Wyroby z metalu - Artforma

Nasze prace są już w całej Polsce, a nawet za granicą. Oferujemy dostawę prac poprzez usługi kurierskie, a także osobisty montaż we wskazanym miejscu. Służymy także doradztwem w kwestii montażu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii i współpracy

Pracownia metaloplastyczna
- przykładowe realizacje

Odwiedź nas osobiście